اطلاعات تماس

آدرس نمایندگی :
تهران، خیابان جمهوری ، بعد از خیابان اردیبهشت ، پلاک 1250

شماره تماس با نمایندگی :

تعمیر گوشی آب خورده :

ما در این مقاله می خواهیم به بررسی راه حل های تعمیر گوشی آب خورده بپردازیم، پس اگر با این مشکل رو به رو شده اید، خواندن این مطلب برای شما خالی از لطف نمی باشد. یک موبایل زمانی که خیس می شود قطعات مختلفی از آن امکان دارد آسیب ببیند یا به طور کامل از کار بیوفتد. گاها هم این امکان وجود دارد که علت از کار افتادن این قطعات پائین بودن کیفیت آن ها باشد و یا این که نوع قطعات، باتری به کار برده شده در دستگاه ضد آب نباشد و یا این که مدت زمان طولانی درون آب مانده باشد.

در هر صورت هر اتفاقی که برای دستگاهتان افتاده باشد در این مجموعه تعمیر می شود و مشکل آن بر طرف می شود پس نگران نباشید. اولین کار که مهم ترین کاری است که باید انجام داد این است که دستگاه را به سرعت از آب خارج کنید چرا که هر چقدر مدت زمانی که دستگاه داخل آب بماند بیشتر باشد امکان تعمیر آن نیز کاهش می یابد. تفاوت آب خوردگی با تعویض قطعه این است که اگر قطعه ای از دستگاه مانند ال سی دی بشکند با تعویض مشکل آن بر طرف می شود اما آبخوردگی ممکن است باعث از کار افتادن موبایل به طور کلی شود.

برای تعمیرات آیفون خود به نمایندگی تعمیرات موبایل اپل مراجعه کنید.

تعمیر گوشی آب خورده

کار هایی که پیش از تعمیر دستگاه های آب خورده باید انجام داد :

وقتی که موبایل شما دچار آبخوردگی می شود پیش از انجام هر گونه کاری باید دستگاه را فورا خاموش کنید. آب با قطعات الکترونیکی هیچ سازگاری ندارد پس تا آب به داخل موبایلتان نفوذ نکرده است آن را خاموش کنید تا میزان آسیب دیدگی تا حدالامکان کاهش پیدا کند. این نکته در خصوص دستگاه های آبخورده وجود دارد که روشن بودن آن ها به معنای سالم بودن و آسیب ندیدنشان نمی باشد و ممکن است قطعات آن در حال خراب شدن باشد و به مرور زمان دستگاه خاموش می شود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا نکته هایی که پیش از تعمیر دستگاه باید رعایت کنید را برایتان عنوان کنیم.

تعمیر گوشی آب خورده

گوشی را خاموش کنید :

همان گونه که می دانید اصلی ترین دشمن قطعات الکترونیکی آب می باشد در نتیجه زمانی که گوشی خود را از آب خارج کرده اید باید پیش از انجام هر کاری آن را خاموش کنید چرا که هر چه دیرتر این کار را انجام دهید قطعات بیشتری آسیب می بیند. بعد از آن با یک مکنده اقدام به خارج کردن آب دستگاه کنید، اما در نظر داشته باشید که برای این کار از سشوار استفاده نکنید چرا که حرارت آن به بخش هایی که ممکن است آسیب ندیده باشد هم آسیب می رساند.

دستگاه را به شارژر متصل نکنید :

بزرگ ترین اشتباهی که می شود در این زمان انجام داد این است که آن را به شارژر متصل کنید چرا که این کار آسیب بیشتری به دستگاه می زند و دلیل این که می گویند این کار را انجام ندهید این است که پس از متصل کردن دستگاه به شارژر به دلیل اتصال برقی که به وجود می آید، ممکن است مدار اصلی آسیب ببیند.

تعمیر گوشی آب خورده

مراجعه به تعمیرگاه معتبر :

دستگاه های آب خورده که موبایل های اپل هم از آن ها مستثنی نیستند،  تعمیرشان کار هر کسی نیست و نیازمند دقت و تخصص بسیار بالایی می باشد چرا که برای انجام تعمیرات این نوع دستگاه ها، باید دستگاه باز شود. تعمیر کاران برای انجام این کار دستگاه را باز کرده و قطعات آن را خارج می کنند و پس از خشک کردن آن ها به تعمیر قطعات آسیب دیده می پردازند، قطعات قابل تعمیر را تعمیر کرده و قطعات غیر قابل تعمیر را تعویض می کنند. بعد از آن، آن ها را داخل دستگاه قرار می دهند و پس از تست کردن آن را به مشتری تحویل می دهند.

تعمیر گوشی آب خورده

هزینه تعمیر گوشی آب خورده :

تعمیر گوشی آب خورده هزینه مشخص و ثابتی ندارد و به میزان آسیب دیدگی قطعات و نوع قطعات آسیب دیده بستگی دارد برای همین است که ما می گوئیم پیش از انجام هر کاری دستگاه خود را خاموش کنید تا میزان آسیب کاهش پیدا کند و هزینه ی تعمیرات گوشی شما کمتر شود چرا که اگر آب به مدار اصلی دستگاه نفوذ کند هزینه تعمیرات شما تفاوتی با تعویض گوشی خود با یک گوشی نو ندارد.

اشتراک:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *