اطلاعات تماس

آدرس نمایندگی :
تهران، خیابان جمهوری ، بعد از خیابان اردیبهشت ، پلاک 1250

شماره تماس با نمایندگی :

شارژر لپ تاپ اپل :

شارژر لپ تاپ  یکی از قطعات هر لپ تاپی می باشد که در معرض آسیب قرار می گیرد و حتی اگر آسیب هم نبیند استهلاکش بعد از گذشت زمان پایان می یابد و نیاز به تعویض دارد. در واقع کلیه ی کار یک لپ تاپ به شارژر آن بستگی دارد که لپ تاپ های اپل هم از این قائده مشتثنی نیستند به بیان دیگر زمانی که این قطعه به ظاهر ساده آسیب ببیند عملا دستگاه شما بلا استفاده می ماند. می توانید برای خرید شارژر لپ تاپ اپل به نمایندگی تعمیرات اپل مراجعه کنید.

برای خرید یک شارژر به شما پیشنهاد می شود که خرید خود را به صورت آنلاین یا غیر حضوری انجام ندهید چرا که یکسری مشخصه وجود دارد که هنگام خرید شارژر باید به آن ها توجه شود. خرید شارژر نیازمند داشتن اطلاعات سخت افزاری نمی باشد بلکه داشتن شارژر قدیمی لپ تاپتان کفایت می کند. چرا که از طریق آن می توانید به راحتی ولتاژ و آمپر شارژر فابریک دستگاه را با نوعی که تصمیم به خریداری آن دارید مقایسه کنید اگر تطابق داشتند آن را خریداری کنید. اما پیش از این که ولتاژ و آمپر های هک شده بر روی شارژر را مقایسه کنید، اندازه سوکت شارژر با پورت دستگاه را مقایسه کنید حتی اگر شارژر دستگاهتان را گم کرده اید می توانید پارت نامبر یا شماره سریال دستگاهتان را در اینترنت سرچ کنید و نمونه شارژر آن را پبدا کنید.

برای تعمیرات لپ تاپ اپل خود اینجا کلیک کنید.

شارژر لپ تاپ اپل

برای خرید شارژر به چه نکاتی توجه کنیم ؟

هنگام خرید شارژر لپ تاپ اپل مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه شود این است که ولتاژ و آمپر شارژر باید با ولتاژ و آمپر لپ تاپ مطابقت داشته باشد. اگر ولتاژ شارژر از ولتاژ دستگاه بیشتر باشد، دمای دستگاه بیش از حد مجاز بالا می رود. اگر آمپر شارژر بالا باشد آسیبی به دستگاه نمی رسد ولی اگر آمپر لپ تاپ بیشتر باشد، باتری دستگاه آسیب می بیند. نکته بعدی که در خصوص خرید شارژر لپ تاپ اپل باید به آن توجه کنید این است که سوکت شارژر حتما با پورت دستگاه تطابق داشته باشد چرا که اگر فیش ها با یکی دیگر به درستی چفت نشوند ممکن است اتصالاتی درون دستگاه به وجود بیآید و دمای آن افزایش پیدا کند. در نهایت این نکته را در نظر داشته باشید که وسیله مورد نظر خود را از یک مرکز معتبر خریداری کنید چرا که مراکز معتبر برای لوازمی که می فروشند ضمانت نامه کتبی ارائه می دهند و اگر پس از استفاده دچار مشکل شده اید از طریق ضمانت نامه مشکلتان را بر طرف کنید.

شارژر لپ تاپ اپل

عواملی که باعث خرابی شارژر می شود؟

 • اولین مشکلی که به شارژر آسیب می رساند نوسانات برقی می باشد برای جلوگیری از این مشکل برای آداپتور خود محافظ تهیه کنید.
 • تا کردن و یا پیچاندن کابل باعث به وجود آمدن قطعی های کوچک در شارژر می شود و یا مقدار جریان را کاهش یا افزایش می دهد و زمانی که این جریان بیشتر شود به دستگاه آسیب می رسد.
 • نکته بعدی این است که از کابل شارژ بی کیفیت استفاده نکنید.

چگونه از شارژرمان مراقبت کنیم ؟

 • ابتدا شارژر را به برق وصل کنید بعد آن را به لپ تاپ متصل کنید.
 • هنگام خارج کردن و یا وصل کردن شارژر دقت کنید تا به سوکت یا پورت دستگاه آسیب وارد نکنید.
 • شارژر را هم در مکان های خشک قرار دهید هم از آن در مکان های خشک استفاده کنید.
 • دقت کنید تا کابل نه گرده بخورد و نه خمیده شود.
 • از شارژر اورجینال استفاده کنید چرا که ولتاژ و آمپر مطابقی با دستگاه دارند.
 • از آبخوردگی شارژر چه جزئی و چه شدید جلوگیری کنید.

شارژر لپ تاپ اپل

خرابی شارژر سه حالت دارد :

 • خرابی برد شارژر
 • خرابی کابل شارژر
 • خرابی کابل برق آداپتور

در صورتی که شارژر مدام به برق باشد مشکلی به وجود می آید؟

یکی از سوالاتی که در بین کاربران رایج است، این می باشد که اگر شارژر به طور دائم به لپ تپ متصل باشد، آسیب می بیند؟ در پاسخ این سوال باید گفته شود که این مشکل در سیستم هایی که قدیمی تر می باشند وجود دارند چرا که سیستم های امروزی بعد از این که شارژشان فول می شود، اتصال به صورت خودکار قطع می شود.

اشتراک:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *